Vadipark Seyrantepe Projesinde İş Sağlığı ve Güvenliğinden Ezel OSGB Sorumlu

Vadipark Seyrantepe Projesinde İş Sağlığı ve Güvenliğinden Ezel OSGB Sorumlu

230.000 m² inşaat alanına yayılan Vadipark; ofisler başta olmak üzere konut ve işyeri gibi fonksiyonlarıyla karşınıza çıkmaktadır.

Vadipark Projesi, Ofis 1.Etap, Ofis 2.Etap ve Ofis 3.Etap & Konut etaplarından oluşmaktadır. 230.000 metrekarelik bir alanda yükselen Vadipark’ta toplam 190 A+ ofis, 225 konut, 27.000 m² peyzaj alanı ve 3 adet işyeri bulunuyor. 

İki yıldır devam etmekte olan ve bugüne dek çalışan sayısı 2500 civarına ulaşan bu projenin İş Sağlığı ve Güvenliği hizmeti Ezel OSGB tarafından verilmektedir. Kazı aşamasından itibaren İş Sağlığı ve Güvenliği biriminin bulunduğu bu şantiyede her şey çalışanlar için uygun bir iş ortamı olacak şekilde düzene konulmuştur.  

Çalışanın işe alınması sırasında işlemler personel şefinden başlayıp, gerekli evraklarının bulunması halinde onaylanıp, sağlık biriminin de kontrolünden geçmesi için sağlık taramalarıyla beraber revire gönderilmektedir. Çalışan, işyeri hekimi tarafından sağlık onayını aldığı takdirde İş Sağlığı ve Güvenliği eğitimini almaktadır. Eğitimleri tamamlandıktan sonra şantiyenin kamp amirinden çalışanların içeri giriş çıkış yapabilmeleri ve yemek yiyebilmeleri için kartlar temin edilmektedir. Çalışanlara yapacağı iş gereği kullanması gereken Kişisel Koruyucu Donanımlar verilip saha tanıtılır ve gerekli önlemler aldırılır. Şantiyede 24 saat açık revirle beraber ambulans hizmet vermektedir.  Projede bulunan her taşeronun ana firma dışında İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı bulunmaktadır.  Projenin inşaat olması ve çok tehlikeli sınıfta yer almasından dolayı kurallar İş Sağlığı ve Güvenliği yönünden Ezel OSGB tarafından bilgi, donanım ve tecrübe eşliğinde en üst düzeyde tutulmaktadır. İş Sağlığı ve Güvenliği kavramını çalışana kazandırabilmek adına ödül sistemi düzenlenmektedir. Halen devam etmekte olan projede bugüne kadar ölümlü bir iş kazası meydana gelmemiştir.

Projenin tüm etaplarla beraber 2018’e kadar tamamlanması beklenmektedir.

Rahime Bezirci

C Sınıfı İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı

Şirketiniz ile ilgili ön çalışmayı yapıp,

en kısa sürede geri dönüş yaparak sizlerle tanışmak isteriz.

Tıklayınız