Uşak

Uşak

Uşak OSGB

Uşak Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimleri; işyerlerine iş sağlığı ve güvenliği hizmetlerini vermek üzere, işyeri dışında kurulan, gerekli donanım ve personele sahip olan ve Çalışma Bakanlığı tarafından yetkilendirilen özel kuruluşlardır. Uşak osgb bu kapsamda iş yeri sahiplerine hizmet sunmaktadır.

Uşak ortak sağlık ve güvenlik birimi çalışanların güvenliğini sağlamak ve daha sağlıklı bir çalışma ortamı oluşturmak için birçok planı iş yeri sahiplerine sunmaktadır. Bunların başında çalışanların güvenliklerinin sağlanması amacıyla yapılan acil durum planı gelmektedir. Acil durum planı işyerinde meydana gelebilecek kaza, yangın, doğal afet gibi meydana gelebilecek durumlarda işletme kadrosu ve çalışanların ne gibi uygulamalara gitmesi gerektiğini belirleyen standartlar bütünüdür. Büyük önem arz eden ancak ülkemizde yeteri kadar hassas davranılmayan bu konuda iyi niyetli olan kuruluşlar dahi maalesef bilgi yetersizliği dolayısı ile gerekli standartlar dâhilinde düzenlemelere gidememektedirler. İlgili planlamalarda var olan herhangi bir eksiklik güvenlik açısından tehdit yaratacağı gibi olumsuz bir tablo ile karşılaşılması halinde birçok yaptırımı beraberinde getirir. Bu nedenle işletmelerin önceden tedbir alması ve acil durum planlarını oluşturmaları gerekir. Bu konuda Uşak osgb firmaları iş yeri sahiplerine yardımcı olmaktadır.

                Uşak iş güvenliği uzmanlarının acil durum planını iyi şekilde oluşturmaları gerekir. Bu plan dâhilinde;

Yapılan bu esaslar sayesinde risk durumları daha net şekilde belirlenmekte ve tedbirler buna göre alınmaktadır. Uşak osgb listesi içinde bulunan firmaların hepsi bu hizmeti sağlamaktadır.

Ayrıca iş yeri çalışanlarının sağlıklarının güvence altına alınması için de iş yeri hekimliği uygulaması Bakanlık tarafından zorunlu hale getirilmiştir. Uşak işyeri hekimliği çalışanların sağlık hizmetlerinin karşılanması ve giderilmesi için gerekli oluşumların yerine getirilmesini sağlamaktadır.

Şirketiniz ile ilgili ön çalışmayı yapıp,

en kısa sürede geri dönüş yaparak sizlerle tanışmak isteriz.

Tıklayınız