Orduevlerinde İş Sağlığı ve Güvenliği Konusunda Önemli Değişiklik

Orduevlerinde İş Sağlığı ve Güvenliği Konusunda Önemli Değişiklik

Orduevleri bilindiği üzere yalnızca subay ve astsubaylara hizmet veren askeri statüye sahip sosyal tesislerdir. İşletmesi, çalışanları askerlerden oluşur, kurallar da askeri yapı ve mevzuat dahilinde uygulanırdı.

Ancak artık bu değişiyor. Yeni yapılan yasal düzenlemelerden sonra orduevleri de hem yapısal hem de işletme anlayışı açısından özel sektörle rekabet edecek düzeye çıkarılıyor. Özellikle hizmet sektöründe yer alırken askeri disiplin ve mükemmellik bilincinin getirdiği sorumluluk bakımından artık özel sektörle işbirliği yapıyor.

Bu işbirliğinin ilk örnek uygulaması İstanbul Boğazının en güzel yerlerinden, Tarabya sahilindeki Kalender Orduevi'nde başladı. Yalnızca İstanbul'un değil, tüm orduevleri içinde konumu itibariyle ayrı bir öneme sahip Kalender Orduevi, misafirlerine kusursuz hizmeti hedeflerken işe, sektördeki deneyimli kadroları bünyesine dahil ederek başladı. Yapısal olarak da yenilenme sürecine girdi. Bu aşamada önemi ve gerekliliği artık gözardı edilemez İş Sağlığı ve Güvenliği konusunda da bir ilki gerçekleştirerek askeri tesis olmasına rağmen bu çok önemli sorumluğu Ezel OSGB'ye verdi. Yapılacak değerlendirmeler sonrası önümüzdeki süreçte diğer orduevlerinin de benzer yapıya kavuşturulması gündemde. 

Sivil yapının askeri yapıyla ortaklaşa yürüttüğü bu süreç Kalender Orduevi'nde başladı. Bunun sonucu olarak ilk etapta çalışan sağlığı , güvenliği ve memnuniyetinin sağlanmasının verilen hizmete çok olumlu yansıdığını görmek şaşırtıcı olmayacaktır. 

Türkiye’de "İş Sağlığı Ve Güvenliği" kavramının artık yaygınlaşması ve benimsenmesinin şart olduğunu gözönüne aldığımızda bu adımın ne kadar önemli olduğu ve başarısının yaratacağı olumlu katkının ne kadar büyük olacağını tahmin etmek zor değil. 

Şimdiden tebrikler ve takdirler Ezel OSGB’ye…

Dr. Hüseyin Hakan Bilge

Şirketiniz ile ilgili ön çalışmayı yapıp,

en kısa sürede geri dönüş yaparak sizlerle tanışmak isteriz.

Tıklayınız