Mutlu Anneler İçin Kazasız Günler

Mutlu Anneler İçin Kazasız Günler

ANNELİK NEDİR?

Anneler canlılar için hayatın temel kaynağıdır. Çocuğu doğurur, besler, bakar ve büyütürler. Annelik birçok anne için başkası için yaşamaktır. Annelerimiz onlara hediye edilen bizleri sabırla, bıkmadan yılmadan büyük bir özveriyle yetiştirirler. Tüm bu nedenlerden dolayı eli öpülecek başımızın tacı yapılacak varlıklardır onlar. İyi ki varlar.
 


ANNELİK YETENEĞİ NASILDIR?

Annelerin tüm bu fedakârlık isteyen görevleri yerine getirmesini sağlayan şey her kadında bulunan annelik yeteneğidir. Bu yetenek annelerin çocuklarına olan duygularında yoğunluğa, çocuklarına karşı güçlü bağlılığa ve çocuklarına duyulan güçlü yakınlığa sebebiyet verir.


ANNELİK DUYGUSU DAVRANIŞLARA YANSIR

Hepimiz çalıştığımız işyerlerinde yaptığımız işleri bir düşünelim. Sektörel bazda en ağır işi yapıyor olsak bile en azından mesai saatlerimiz var. Annelik ise meslekler ile kıyaslandığında mesai saati doğumumuzla başlayan çok uzun bir yolculuktur.

Dünyaya ilk geldiğimizde kendimiz ne kadar küçüksek, ihtiyaçlarımız da tam tersi o kadar büyüktür. Onlar tüm ihtiyaçlarımızı büyük bir fedakârlıkla karşılamaya çalışır. Ayrıca; sen ağladığın zaman o da ağlar, sen üzüldüğün zaman o da üzülür. Başına herhangi bir olumsuz durum geldiğinde bu durumu kendine en çok dert edinen kişi annelerimizdir.


EVE MUTSUZLUK GÖTÜRMEYELİM

Evden çıktığımız zaman geri dönene kadar başımızdan birçok olay geçer. Çalışanlar için genellikle bir gün; evde başlar, dışarı çıkılır, işyerine gidilir ve gün devam eder.

Çalışanlar olan bizler, gün içinde işyerinde uzun saatler vakit geçiririz. Eve döndüğümüzde evden çıktığımız gibi, mutlu ve sağlıklı eve dönersek buna yine en çok annelerimiz sevinir.


İŞ YERİNDEKİ SAĞLIĞIMIZ VE GÜVENLİĞİMİZ

İşyerindeki sağlık ve güvenliğimiz için yürütülen çalışmaların tümü İş Sağlığı ve Güvenliği çalışmalarıdır. İşyerimizde alınması gereken tüm önlemler işverenlerin yükümlülüğünde uygulanır. Çalışanların sağlık ve güvenliklerini sağlamak için işyerlerinde her türlü önlem alınmalıdır.

Çalışanlar olarak biz de güvenliğimizi veya sağlığımızı olumsuz etkileyecek her türlü güvensiz hareketten kaçınmalıyız. İşyerlerimizde ki İş Sağlığı ve Güvenliği kapsamında ki tüm talimatlara, uyarı ve ikazlara uymalıyız. Dikkatli çalışmalıyız.

Bizler kazasız günler geçirelim ve annelerimizin yılda 1 kez kutlanan anneler gününü mutlu geçirmelerini sağlayalım. İş Sağlığı ve Güvenliği tedbirlerine uygun, kazasız mutlu günler dileriz.

Tüm Annelerimizin Anneler Günü Kutlu Olsun.
ECE KURTCUOĞLU  

Şirketiniz ile ilgili ön çalışmayı yapıp,

en kısa sürede geri dönüş yaparak sizlerle tanışmak isteriz.

Tıklayınız